Destylarki

Odzyskaj do 95% zawartości rozpuszczalnika! Jedynie 5-20% zawartości zużytego rozpuszczalnika to zanieczyszczenia - pozostała część, to pełnowartościowy rozpuszczalnik, który odzyskują destylarki Fidi.

Destylarki FIDI to urządzenia najwyższej kategorii bezpieczeństwa 2G, zatem mogą pracować nawet w I strefie zagrożenia, gdzie atmosfera wybuchowa (np. opary rozpuszczalnika) może się pojawić w normalnych warunkach, podczas pracy przy kabinie lakierniczej czy w magazynie lakierów.

JAK TO DZIAŁA?

Zabrudzone rozcieńczalniki, rozpuszczalniki lub aceton podgrzewane są do temperatury ich wrzenia i odparowywane w kotle ze stali szlachetnej.

Zanieczyszczenia takie jak żywice, pigmenty, lakiery i oleje osadzają się na dnie kotła – skąd usuwa się je w specjalnych workach foliowych (odpornych na rozpuszczalniki i wysoką temperaturę), lub obracając kocioł.

Skroplony i schłodzony W PEŁNI WARTOŚCIOWY DESTYLAT zbiera się w kanistrze i jest natychmiast gotowy do ponownego zastosowania.

Zregenerowane rozpuszczalniki w pełni zachowują swoje właściwości chemiczne i mogą być wielokrotnie destylowane.


Destylarka do rozpuszczalników i acetonu FIDI RS 120

Destylarka do rozpuszczalników i acetonu FIDI RS 120

Destylarka stanowi optymalne rozwiązanie dla lakierni oraz zakładów przemysłowych, gdzie używa się rozpuszczalników do przygotowania lakierów, podkładów, klejów oraz do mycia narzędzi. Jej zastosowanie przyczynia się do znacznej redukcji kosztów zakupu rozpuszczalników, kosztów składowania i ich utylizacji.


Destylarka do rozpuszczalników i acetonu RS 250

Destylarka do rozpuszczalników i acetonu RS 250

Większe i wydajniejsze urządzenia do odzysku rozpuszczalnika z obróbki lakierów konwencjonalnych lub acetonu. Zalecane do przemysłu. Destylarka RS 250 stanowi istotny element obniżania kosztów produkcji poprzez znaczącą redukcję zużycia rozpuszczalników i kosztów jego zakupu.


Destylarka RSI 600

Destylarka RSI 600

Modele RSI są uproszczone w swojej konstrukcji, jednakże spełniają postawione wymagania dotyczące destylowanej ilości. Modele te mają większą szafkę sterowniczą, dzięki której możemy podłączyć dodatkowe/opcjonalne moduły, np. do automatycznego napełniania/opróżniania, czujniki poziomu napełnienia czy czujniki rozkładu nitrocelulozy.


Worki do destylarek

Worki i uszczelki do destylarki

Praktyczne wyposażenie do destylarek dające znaczące ułatwienia w użytkowaniu. Worki pasują do wielu modeli destylatorów. W zależności od rodzaju rozpuszczalnika, do destylacji należy stosować odpowiednią gumową uszczelkę(E3).


Zaproś nas na bezpłatny pokaz i osobiście oceń standardy wyznaczane przez FIDI.

Do pobrania

Nazwa pliku Pobierz
Katalog-destylarki-FIDI-2016-strony.pdf Pobierz plik