Historia firmy

Firma Pro-West została założona w 1993 roku w Luboniu k. Poznania. Krótko po rozpoczęciu działalności przeniosła się z Wielkopolski do Bydgoszczy, gdzie stacjonuje do chwili obecnej.

Początkowo firma zajmowała się dystrybucją mat filtracyjnych, wyposażenia warsztatów samochodowych i chemii samochodowej. Dynamiczny rozwój, profesjonalna obsługa i zaangażowanie pracowników, przyczyniły się do stałego poszerzania asortymentu o kolejne, sprawdzone marki.

Przełomowym momentem w historii firmy był kontrakt z  producentem profesjonalnych systemów lakierniczych MIPA, który dał początek wieloletniej współpracy na najwyższym poziomie. Niemiecka jakość systemów lakierniczych oraz polskie zaangażowanie i przedsiębiorczość, to zdecydowanie klucz do sukcesu nie tylko firmy, ale i jej klientów.

Obecnie firma mieści się przy ul. Żmudzkiej 6, sukcesywnie poszerzając swój teren o kolejne nieruchomości. Pro-West Sp. z o.o. współpracuje z najlepszymi producentami oferując szeroki asortyment produktów niezbędnych do wyposażenia warsztatów i lakierni,  m.in.  narzędzia marki Festool, myjnie B-tec, destylarki Fidi czy ochronę podwozi SIKA. Uczciwość, rzetelność, stały rozwój i wysoka jakość obsługi zaowocowały zaufaniem rzeszy klientów, przynosząc firmie szereg nagród i wyróżnień.